Õppekorraldus Gümnaasiumi õppekava on tasakaalustatud ja tõhus kuldne kesktee õpilase vaba valiku ja kooli valikute vahel. Gümnaasium tüvi on riiklik õppekava koos kooli valikkursustega, mille õpilane saab valides just meie kooli, mis väljendavad meie usku klassikalisesse haridusse nüüdisaegses võtmes. Lisaks valib õpilane sisseastumisel suuna, millega langetab otsuse õppida lähemalt tundma ja tunnetama ühte valdkonda. Tehes seda lähtuvalt oma tugevustest, õppijaprofiilist ja huvist. Eelnevale lisaks saab õpilane suuna üleselt valida valikkursuseid, näiteks täiendava võõrkeele, koorimuusika, ettevõtlusõppe jt vahel. Lisaks arvestame läbitud kursustena õpet ülikoolide teaduskoolides, tööd (sh vabatahtlikuna) ja huviharidust edasijõudnu tasemel. Gümnaasiumi suunad on: Sõna ja kultuur - humanitaarsele, kirjandusest ja kirjutamisest huvitatud, noorele. Kuju ja disain - visuaalsele orienteeritud noorele, keda ootavad esimesel gümnaasiumiaastal klassikalise kunsti ained, teisel aastal kaasaegsed väljendusvahendid, kolmandal aastal kanooniline ikoonikunst. Loodus ja inimene - noorele, kes on huvitatud loodusainete süvitsi õppimisest ja nende rakenduslikest võimalustest. Andmeanalüüs ja infotehnoloogia - noorele, kes on huvitatud reaalainetesse süvenemise abil andmeid leidma, mõistma, tõlgendama, kasutama.
Gümnaasiumi tunniplaan on kombineeritud, toimub osaline perioodõpe, mis toetab keskendumist ja süvitsi kursuste käsitlemist, osaliselt õpitakse aineid õppeaasta jooksul läbivalt. Tunnid on 45-, 75- ja 90-minutilised, lähtuvalt ainest ja õppemeetodist. Põhiaineid õpitakse jaotatuna kahte paralleelklassi, suunaaineid õpitakse 16-liikmelistes suunagruppidesse, mida koordineerivad mentorid, võõrkeeleõpe on keelerühmades. Lendu juhib 4-liikmeline mentorite meeskond. Suundade sisu ja vormi koordineerivad suunajuhid. Gümnaasiumi juhib gümnaasiumiosa juht. Mentor - mentorlike oskustega arengupartner, klassijuhataja analoog. Suunajuht - ideeline, sisuline, vormiline administreerija ja koordineerija. Põhiained on taseme- ja temporühmades, ent baas- ja süvataseme klasside tundide arv põhiainetes on sama.
Suunakursused (15): Sõna ja kultuur: Kuju ja disain: Loodus ja inimene: Infotehnoloogia ja andmeanalüüs: Õpilase valikkursused (6): õpilasfirma Kohustuslikud lisakursused (13): ladina keel eesti keel ja kirjandus |
||