pyhajohannesPüha Johannese Koolis kohtuvad ajatu ja tänapäevane, kristlikud väärtused ja nüüdisaegne õpikäsitus. Koolihariduse kõrval on oluline, et inimene ei kaotaks sidet oma hingega, oma nähtamatu ja igavikulise identiteediga, sest vaid nii saab kujuneda terviklik isiksus. Pedagoogika on eelkõige elus suhe, kool pühendub teadlikult heade suhete loomisele ja hoidmisele laste, laste ja õpetajate, kolleegide, perede ja kooli, vanemate ja laste vahel. Kool väärtustab nii eesti kui mitte-eesti kodukeelega õpilaste kultuurilise identiteedi ülesehitamist ja rahu ühisruumis. Kool toetab laste keskendumisvõime ja loovuse arengut igapäevaste vaikuseminutite, välja lülitatud nutitelefonide ja pikkade õuevahetundidega. Kujundava hindamissüsteemi keskmes on õpilaste enesereflektsioon. Sellele järgneb põhjalik sõnaline tagasiside õpetajalt. Kuni kuuenda klassini skaalalisi hindeid ei panda.

Head haridustaset, toetavaid inimsuhteid ning loomingulisust soosivat õhkkonda peame kaasaja koolis iseenesestmõistetevaks - iga lapse, pere ning õpetaja loomulikuks õiguseks. Kristliku kooli puhul saame rääkida lisaväärtusest eelnevale. See on võimalus kogeda pühadust, tunda austust Kellegi kõrgema ja selle kaudu ka ligimese vastu ning sügavamalt mõtestada elu mõtet ja sihti. Kui võrrelda kooli korrusmajaga, siis lisaks esimese korruse kõrgele haridustasemele ja teise korruse heale psühhokliimale peame oluliseks ka kolmandat, hinge hoidvat ja harivat korrust.

Püha Johannese kool on eraalgatuslik põhikool Tallinnas, mis avas oma uksed 2013. aastal. Koolis õpib 390 last I-IX klassis. Vastuvõtuga esimesse klassi lisandub igal aastal kaks klassikomplekti.

Kooli vastuvõtutingimuste kohta saab lähemalt lugeda siit. Õpilased ei pea olema õigeusklikud ega ristitud, peredelt eeldame kristliku maailmavaate aktsepteerimist.

Kooli juures tegutseb ka lasteaedeelkool ning huvikool.

Kool tegutseb rendipinnal aadressil Siili 14.

Erakooli tegevuse rahastus tuleb riiklikust pearahast, õppemaksust ja kohaliku omavalitsuse toetusest. Lapsevanemad maksavad õppemaksu 1331 eurot aastas, võimalik on taotleda osalist või täielikku õppemaksuvabastust.

2019. a märtsis omandas seni rändkoolina tegutsenud Püha Johannese Kool maalapi Kivimäe mändide all. 2020. aastal toimus ideevõistlus, millel tunnistati parimaks SKAD Arhitektide lahendus. 2021. a alustas Merko ehitust ja koju loodame jõuda 2022. aasta septembriks. Vaata lisaks ja toeta meie südamesoovi siin!

majapilt20nov

PJKHoovipilt1

 • FB Soovime ilusat kolme
  Soovime ilusat kolmekuningapäeva ja saabuvaid vana kalendri jõulupühi kõigile sõpradele! Loe edasi
 • Meil on rõõm teatada, et Püha Johannese Kooli kirjastuse uus raamat on valmis! Loe edasi
 • FB Reedel sai peetud Pü
  Reedel sai peetud Püha Johannese Kooli uue hoone sarikapidu. Loe edasi
 • FB Eile käisid 1P poist
  Eile käisid 1P poistele kunstitundi andmas Kõu isa Hannes Praks ja disainistuudio kuidas. Loe edasi
 • FB Õpetaja Tea Oll pidi
  Õpetaja Tea Oll pidi tervise tõttu oma klassist mitu kuud eemal viibima. Loe edasi
 • FB On alanud vastuvõtt
  On alanud vastuvõtt tuleva õppeaasta I klassidesse! Loe edasi
 • FB Õpetajatöös on lisak
  Õpetajatöös on lisaks vaevale ikka rõõmu ka! Loe edasi
 • FB Meie uus koolimaja v
  Meie uus koolimaja võtab üha selgemalt kuju. Loe edasi
EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish