Püha Johannese Koolis on oma kodukirik, mis asub otse koolimaja südames. See on koolielu salajane jõuallikas, millest saab ikka ja jälle ammutada usku, lootust ja armastust, kannatlikkust ja leplikkust. Kirikus ja seda ümbritsevas aatriumis häälestub koolipere igal hommikul eelseisvaks koolipäevaks. Kord nädalas teenitakse kirikus jumalikku liturgiat. Kooli kodukirik on avatud nii kooliperele kui ka huvilistele väljastpoolt.6F4A8673v

Liturgiad toimuvad igal kolmapäeval algusega kl 9, välja arvatud koolivaheaegadel. Palvused toimuvad igal argihommikul kl 9 ja tundide teenistused keskpäeviti. Vaimulikuna teenib siin kooli kaplan ülempreester Toomas Hirvoja. 

Kiriku ikoonid ja seinamaalingud on töös ikoonimaalija diakon Nikita Andrejevi eestvedamisel, nende valmimise toeks oleme tänulikud iga annetuse eest. mida saab teha ka kooli kodulehe kaudu. Kooli valvelauast saab osta küünlaid ja vaimulikku kirjandust, viimast ka kooli e-poest. 

Meie kiriku hoole ja armastusega valminud puitikonostaasil on praegu paberile trükitud ikoonid. Veel sel aastal soovime need asendada päris ikoonidega, mis maalitakse puutahvlile traditsioonilisel meetodil, munatempera tehnikas, kasutades looduslikke pigmente ja lehtkulda. Ikoonid valmivad gümnaasiumihoones tegutsevas töökojas.

Tulevikus on kavas ka seinamaalingud. Nii ikoonid kui seinamaalingud valmivad diakon Nikita Andrejevi juhendamisel, kes on pika kogemusega ikoonimaalija ja näiteks ka Arvo Pärdi Keskuse kabeli seinamaalingute autor.

Toeta koolikiriku ikonostaasi valmimist ja aita avada aken taevariiki!

Püha Johannese Kooli Sihtasutus

COOP: EE314204278618639112

LHV: EE117700771003051877

SEB: EE591010000006978223

Swedbank: EE352200221056076964

Selgitus: Ikoonid

Suurannetajale tänutäheks eriline teekomplekt Pirjo Kullerkupult.

Pirjo Kullerkupp oli meie kooli lapsevanem ja keraamikaõpetaja, kes leidis tee paljude laste ja kolleegide südamesse. 2022. aasta jaanuaris lahkus Pirjo meie seast 40-aastasena Taevariiki. Oma viimasel sügisel ütles ta, et sooviks uue koolimaja rajamisele kaasa aidata oma erilise teekannu müügiga. Teekann koos kahe tassiga oli Pirjo lõputöö Kunstiakadeemias. Kannu pikka valmimisprotsessi tutvustab plakat “Tass teed, see on imelihtne?”, millega saab iga soovija tutvuda koolimaja aatriumis.

Algse vormi järgi õnnestus teeserviisi piiratud koguses käsitööna juurde valmistada. Pirjo teekann kahe tassiga on mõeldud tänutäheks neile heldeile annetajaile, kes toetavad kooli kiriku ikonostaasi ja seinamaalingute valmimist suurema annetusena.

Meenutagu see kann ja tassid oma hapras ilus meile Pirjot, tema helisevat naeru ning kestku igavene mälestus Pirjost kooli uues pühakojas.

Kui tunnete, et teil on soov ja võimalus kooli ikonostaasi valmimist suurema summaga toetada, kirjutage palun See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish