Vastuvõtt Püha Johannese Kooli

linda kirke

1. klassi vastuvõtt

Igal aastal komplekteerime ühe esimese poiste ja ühe tüdrukute klassi (kuni 24 poissi ja 24 tüdrukut). Avaldusi võtame vastu aastaringselt.

Võtame kõigi 1. klassi registreerunutega ühendust, et leppida kokku tutvumistunni aeg. Tutvumistunnid algavad jaanuarikuus. Tutvumistunnis vaadeldakse lapse käitumist rühmasituatsioonis ja hinnatakse kooliküpsust. Tutvumistunnile järgnevad vajadusel perevestlused.

Lõpliku õpilasnimekirja kujunemisel on määravaks tutvumistunni ja vajaduse korral ka individuaalse kooliküpsusvestluse tulemused, kuuluvus kooli kogukonda (õpilaste õed-vennad, kooli töötajate lapsed) ja perevestlusel ilmnev kooskõla pere ja kooli väärtusruumi vahel.

Õppekeelest erineva kodukeelega laste vastuvõtu tingimuseks on piisav eesti keele oskus. Selle saavutamiseks palume vähemalt viimase koolieelse aasta käia eestikeelses lasteaias või omandada keel mõnel muul tõhusal viisil.
Võõra keeleruumiga kohanemisel tekkivad raskused võivad muserdada kogu isiksuse arengut. Tingimuste loomine lapse kooliõnne tagamiseks algab ammu enne kooli.
 

10. klassi vastuvõtt

10. klassi vastuvõtuga seonduv teave on alammenüüs "Gümnaasium". Avalduse esitamine, vastuvõtutesti ja -vestluse kuupäeva valimine jms käib üksnes ja ainult keskkonnas sisseastumine.ee. Sama keskkonna kaudu teavitab kool ka tulemustest.

 

Vastuvõtt ülejäänud klassidesse

Seoses uude ja päris oma koolimajja kolimisega saame täita klassides olevad vabad  kohad. Vabu kohti on peaaegu igas klassis. Vabadele kohtadele võtame õpilasi vastu nii erinevatesse klassidesse kui ka koduõppeosakonna 1.-9. klassi aastaringselt.

2.-11. klassi kandideerijatel palume saata lisaks avaldusele ka kahe viimase aasta tunnistus aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Vajadusel võib õpilasele teha testid põhiainetes. Perioodil 15.06-15.08 esitatud avalduste kohtumisvestlused toimuvad mitte varem kui 16.08, täpne aeg antakse teada e-kirja teel.

 

Avalduse esitamine ja õppemaks

Käesoleva või ka järgmiste aastate huvilistel peredel palume kandideerimiseks täita avaldus ja ankeet siin (NB! 10. klassi puhul vastuvõtuperioodil üksnes läbi keskkonna sisseastumine.ee).

Õppemaks 2023/24. õppeaastal on 1610 eurot aastas, millest 1/4 tasutakse suvel ettemaksuna ja 3/4 kümne koolikuu jooksul. Rahaliste raskustega peredel on võimalik taotleda õppemaksuvabastust 10-100%.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish