Mida lapsed ise nutiseadmeist arvavad? Lugege meie kuuendike mõtteid:
Nagu te teate, on praegu maailmas nutiseadmetega probleeme. Nii mõtlesid eestlased ja tegid ekraanivaba päeva. Minu meelest see päev võiks kesta kauem, näiteks kolm päeva. Kahjuks ma arvan, et paljud teismelised ei tee kaasa seda päeva.
Ekraanid on mõnus ajaviide. See on peaaegu nagu lugeda head raamatut ja siis päriselust „lahkuda“. Arvutid, konsoolid, telefonid – need kõik on nüüd osa meie igapäevaelust. Neid on peaaegu võimatu vältida. Need on ka töötamisel asendamatud. Keegi ei viitsi käsitsi tuhat lehekülge ümber kirjutada.
Sotsiaalmeedias on asi samuti ohtlik, kui näiteks inimene teeb ühe pildi, kus ta on hästi ilus või äge ja paneb selle kuhugi üles, et kõigile meeldida ja palju like’e saada, aga kui keegi ütleb selle pildi või tema kohta halvasti, on inimene väga kurb ja võibolla teeb mingi meeletuse, et ennast välja elada.
Halvad asjad nutiseadmetel on, et see tekitab hasarti. Sealt võib leida roppuseid. Ekraan teeb ajule üldse halba. Nutiseadmed võivad ajada inimesi närvi.
Ekraanivaba päev on minu arust päris hea mõte, kuid ainult ühest päevast ei piisa. Peaks igal nädalal olema mitu sellist päeva, muidu see lihtsalt ei tee midagi.
Ekraanid on vaevalt 50 aastat vanad, kuid siiski inimeste jaoks tähtsad nagu söök.
Nutiseadmed on minu arvates väga vajalikud, aga seal toimub nii palju igasugu sähvimist, et teised asjad, näiteks raamatud ei tundu üldse huvitavad, sest seal seisab kõik paigal.
Internet ja ekraanid on võimsad ja tähelepanu nõudvad. Nad on tüütud ja pool õnnetustest (välja arvatud purjuspäi roolis olemine) on põhjustatud just ekraanidest.
Kokkuvõttes võivad nutiseadmed olla nii head kui ka halvad. Vajalikud või ebavajalikud. Aega võtvad ja aega andvad. Oleneb ainult sellest, kui palju ja milleks neid kasutatakse.
|
||