Professor Renos Papadopoulos (UK) moraalsest kahjustusest

Kolmapäeval, 10.01 kl 17 esineb koolipere ja kõigi huviliste ees meie kooli külaline prof. Renos Papadopoulos Inglismaalt. Vestluse teema "Moraalne kahjustus: mõtisklused kaasaja inimseisundi kohta".

Loeng on inglise keeles, vajadusel tõlkega eesti keelde. Lähemalt loe teemast allpool!

Vanemlust puudutavad loengud ja vestlused toimuvad kolmapäeviti PJK III korruse liikumissaalis algusega kl 17 ja kestavad u 1,5 -2 tundi koos küsimustega.

Pakume taimeteed ja pisut suupisteid. Osalustasu ei ole, kuid avatud on annetuskast PJK kunstiklassi toetuseks.

Palume eelnevalt registreeruda lisatud lingil http://pjk.pjk.ee/loeng76bd

Moraalne kahjustus: mõtisklused kaasaja inimseisundi kohta

Alguses tundus psühhiaatria olevat ainus distsipliin, mis uuris inimliku ängi erinevaid vorme ja seda, millised tagajärjed on kokkupuutel äärmuslike raskustega (sõda, perevägivald, seksuaalne vägivald, pikaajaline viibimine põgenikelaagrites, vaevarikas teekond varjupaiga leidmiseks, looduskatastroofid ja isegi raske haige hooldamine). PTSD (Post Traumatic Stress Disorder), traumajärgse stressi paradigma on valitsenud nii professionaalide kui ka laiemat ühiskondlikku diskursust, mis seda nähtust uurivad. Siis hakkasid tekkima teatud kõhklused ja levima arvamus, et psühhiaatriline lähenemine pole ainus, millega hõlmata nähtuste keerukust. Taolises õhustikus pakuti välja “moraalse kahjustuse” (“moral injury”) mõiste, et mitmekesistada võimalikke lähenemisi mõistmaks inimliku valu ja kannatuste äärmuslikke vorme ja lisamaks moraali ja eetikaga seonduv lisamõõde. Väideti, et inimesed, kes seisavad silmitsi laastavate sündmustega, ei koge vaid psühhiaatrilisi raskusi, vaid negatiivset mõju ka oma moraalsele koele.

Ettekande eesmärgiks on tutvuda moraalse kahjustuse kui nähtuse ja selle tähendusega meie igapäevaelus ja meie püüdlustes elada eetilist ja tervet elu, ümbritsetuna kaastundlikest suhetest pere keskel, koolis, tööl, kogudustes ja ühiskonnas. Seda teemat käsitletakse Ida-Kiriku vaimse pärandi kontekstis.

Renos K. Papadopoulos, Ph.D., on analüütilise psühholoogia professor Psühhoanalüütiliste Uuringute Keskuses, Trauma, Varjupaiga ja Pagulaste Keskuse direktor Essexi Ülikooli juures Inglismaal. Ta tegutseb ka kliinilise psühholoogi ja perepsühhoterapeudina Tavistocki Kliinikus Londonis. Dr. Papadopoulos on olnud konsultandiks ÜROs ja muudes organisatsioonides, on töötanud pagulaste ja teiste poliitilise vägivalla, piinamise ja katastroofi ohvritega mitmetes riikides. Eelmisel aastal sai ta Euroopa Perekonnateraapia Assotsiatsiooni preemia “silmapaistva panuse eest perekonnateraapiasse”. Ta peab loenguid ja viib läbi koolitusi kogu kogu maailmas, tema kirjutised on ilmunud 15 keeles.

Viimasel ajal on ta uurinud seoseid õigeusu vaimsuse ja psühholoogiadiskursuse vahel.

Professor Papadopoulos käis meie õpetajatele ja lapsevanematele loenguid pidamas ja vestlemas eelmisel kevadel ning esines ettekandega PJK konverentsil.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish