Loengusari jätkub
 
Eelmisel aastal alguse saanud loengusari lapsevanematele ja kõigile huvitatuile alustab uut hooaega 28. septembril kl 18.00 loenguga „Hingeline ja psüühiline suhe psühhoteraapias“. Kõneleb Vladimir Kirejev.

 

Eelmisel aastal korraldas Püha Johannese kool vanematele loengusarja, mille teemaks olid õigeusu kirik, vaimulik elu ja kultuur. Loengute kontseptsioon põhineb ideel, et õigeusk mõjutab kõiki eluvaldkondi, laste kasvatamist, haridust, maailmavaadet, kunsti, eluviisi ja vaimsust. Seetõttu olid loengute teemad mitmekesised, käsitledes ikoone, muusikat, kirjandust, palvet ja pühakuid.
Loenguid pidasid isa Toomas Hirvoja, Liivika Simmul, Nikita Andrejev, isa Daniel Lepisk, Toomas Siitan, Ljubov Kisseljova ja Irina Paert.
Loengutel osalejad avaldasid soovi jätkamiseks. Seda teemegi taas igakuiste loengutega, kus käsitleme sügavuti usu ja elu kokkupuutepunkte ja seda, kuidas vaimsus mõjutab kõiki inimeseks olemise tahke, eriti lapsi ja perekonda. Eesmärgiks on huvilistele tutvustada õigeusu põhimõisteid, peatuda ajaloolistel, vaimulikel ja kultuurilistel aspektidel, kohtuda oma ala asjatundjate ja vaimsuse kandjatega, kes oskavad vastata pakilistele laste kasvatamisega seotud küsimustele.
Esimene kohtumine loengusarja raames leiab aset lastepsühhiaatri ja eksistentsiaalse psühholoogia terapeudi Vladimir Kirejeviga, kes peab ettekande teemal „Hingeline ja psüühiline suhe psühhoteraapias“. Käsitlust leiavad järgmised teemad: lapsevanem kui lapse psühhoterapeut, alateadvuse roll lapse ja vanema käitumises, erinevad hinnangud laste arvutisõltuvusele. Kohtumine on planeeritud vabas vormis ja lektor väga ootab küsimusi.
Kohtumine toimub 28. septembril kell 18.00 Püha Johannese kooli aatriumis, Siili 14. Kõik on teretulnud!
 
Palume kuulajatel enne loengut ette valmistada küsimused. Kui keegi ei julge küsida isiklikult, siis palume saata oma küsimused meie loengusarja korraldajale Irina Paertile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. On ka võimalus küsimused saata kirjalikult loengu ajal. 

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish