Teine loeng õigeusust

Püha Johannese kool jätkab loengusarja õigeusust teise loenguga, mis toimub 28. oktoobril kl 17.00-19.00 Püha Johannese Kooli ruumides, Viru tn 4 IV korrusel.

 Palume eelnevalt registreeruda siin: http://doodle.com/poll/zhzp426e5wue483y 

Loengu teema on “Püha Johannese kooli taevane eestkostja, ja mida ta meile õpetab”. Kes oli püha Johannes, mõistatuslikeim ja müstilisim neljast evangelistist? Jeesuse armastatud jünger, keda teatakse “armastuse apostlina”, oli ainus apostlitest, kes ei surnud märtrisurma, talle said osaks eksiil ja vangistus. Ta oli neljanda Evangeeliumi autoriks, mis eristub teistest Evangeeliumidest oma sügavalt vaimse keele tõttu. Pühal Johannesel olid nägemused ja ta koostas Ilmutus- või Apokalüpsiseraamatu, ühe mõjukaima teose kristluse ajaloos. Ta oli jünger ja õpetaja, kuid ta õpetab meile, et kuulamine on olulisem kui rääkimine. Püha Johannese kirjutised ja tema kui pühaku isik on väga olulised kogu idakiriku ja meie kooli jaoks. Püha Johannese sümbol, kotkas, kaunistab Püha Johannese kooli embleemi. Püha Johannese eluga tutvudes räägime ühtlasi inimkogukonna, armastuse ja ohverduse, Jeesuse ja Tema Pühaduse teemal. Puudutame ka kristluse rolli Rooma Impeeriumis, müstilise ilmutuse ja traditsiooni tähtsust Kiriku õpetuse allikatena. Arutame, kuidas kõik mainitu on oluline meie koolile, armastus kui isikutevaheline suhe, mittediskursiivne suhtlus, erinevad teadmiste allikad, kuulamise ja vaikuse olulisus kognitiivselt ja vaimses mõttes.

Kõneleb Irina Paert (Tartu ülikooli vanemteadur, Püha Johannese kooli õpetaja), ikonograafilisi aspekte kommenteerib ikoonimaalija Nikita Andrejev. Küsimustele õigeusu vaimulikust elust vastab kooli vaimulik isa, Ristija Johannese Koguduse ülempreester isa Toomas Hirvoja. 

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish