Meie esimene poolaasta

Tahaksime aasta lõppedes jagada oma sõprade ja toetajatega ülevaadet Püha Johannese Kooli esimese poolaasta tegemistest ja käikudest. Soovime kõigile valgusrikast uut aastat!

Poolteist aastat kestnud ettevalmistustöid Püha Johannese Kooli asutamiseks kroonis 1. septembri aktus Vanalinna Muusikamajas. Ühe tegusa perioodi lõpp oli alguseks teisele, veelgi tähtsamale. Kui senini oli vastutus suur kooli kontseptsiooni koostamisel, õpetajate ja ruumide leidmisel, õppekava kujundamisel ja koolitusloa taotlemisel, siis nüüd olid täies ilus meie ees ka väiksed koolijütsid koos oma peredega, kelle jaoks kooli loomine ju ette võetud saigi. Kooli sihtasutuse nõukogu piloodist liige võrdles seda tähtsat sündmust hetkega, kui lennukisse ka reisijad sisenevad - enam ei lenda tiivulisel pardal üksnes me isekeskis, vaid koos nendega, kelle eest vastutame! 

Pärast avapalvust ja vabariigi hümni kõlamist soovisid uuele koolile õnne ja jaksu Rocca al Mare Kooli ja Vanalinna Hariduskolleegiumi juhid Rein Rebane ja Kersti Nigesen. Õpilased said kätte aabitsad ja koolimütsid. Õpetajad astusid üles omapoolse eeskavaga, milles peitusid vihjed kooliteel ees ootavate saladuste kohta. Aktuse lõpetas ühine tordisöömine.

Järgmine päev Vene tänava koolimajas polnud vähem eriline - igaüks leidis endale koha klassis ja ühine lend võiski alata!

Lisaks põnevatele koolitundidele jõudsid lapsed septembris õpetaja Silja Pihelgasega  ka Keila-Joale sügist metsa uudistama, seeni ja samblikke otsima ning piknikku pidama.

Draamatundides tegeles õpetaja Liina Olmaru Aleksander Puškini värss-muinasjutuga Tsaar Saltaan, lapsed said seda kuulata-lugeda ja läbi mängida. Septembri lõpus õnnestus neil seda lugu ka VAT-teatri etenduses uuesti kogeda. Äratundmisrõõmu ja põnevat kaasaelamist jagus palju.

Oktoobris käisime Kadriorus Mikkeli muuseumis näitusel „Lõvist leevikeseni“, kus lisaks loomaskulptuuride ja -maalide nägemisele valmistas lastele suurt rõõmu ka oma isikliku Noa laeva meisterdamine.

Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis õppisime vanu karjalaste mänge, saime istuda vanas klassiruumis ja kuulata, kuidas õppisid  lapsed 100 aastat tagasi.

Viimasel päeval enne sügisvaheaega käisime nukuteatris, kus vaatasime etendust Cozette. Pärast seda oli meil huvitav ringkäik nukumuuseumis, kus nägime rohkelt nukke etendustest läbi paljude aastate.

Vaheaja järel tähistasime isadepäeva, kus õpilased said tutvustada isadele-emadele seni koolis õpitut. Esineti laulude ja luuletustega eesti, vene ja inglise keeles. Ürituse naelteks osutusid poisteklassi etendus hanedest klassivend Jonase kirjutatud näidendi põhjal ja tüdrukuteklassi ühisloominguna sündinud näidend päästjast oravast. Eeskava järel said kõik maiustada laste endi tehtud kirju koera koogi ja kiluvõileibadega.

Novembrisse jäid külastused Teatri- ja Muusikamuuseumisse, kus tutvusime lähemalt rahvapillidega, ning Loodusmuuseumisse, kus lapsi vaimustas trilobiitide näitus. Iidsete mereasukate elu sai mõistetavamaks etenduse „Ajarännak merepõhja“ abil, mis innustas õpilasi uurima ja koolis teistele tutvustama ka kodust leitud kivistisi. November lõppes kooli heategevuskontserdiga Rootsi Mihkli kirikus, kus ka õpilased osalesid kahe lauluga õpetaja Tiina Hirvoja juhendamisel.

 Detsembri alguses käisime Niguliste kirikus, kus meile räägiti püha Nikolause elust. Armastatud pühaku tava vaestele salaja kingitusi teha on pannud aluse ka tänapäevasele jõulukinkide traditsioonile. Kirikukülastuse lõpus rõõmustas laste südameid võimalus isiklikult üks väike kingikotike valmis meisterdada ja otsustada, kellele see salaja kinkida.

Käisime veel Viimsis Rannarahva muuseumis, kus uudistasime jõule Rannakülas, meisterdasime ja tundsime rõõmu toredast lasteetendusest.

Aasta viimasel kuul jõudsime veel Estonia teatrissegi, vaatama balletiklassikasse kuuluvat „Pähklipurejat“. Esimesse poolaastasse mahtusid veel neli suuremat kirikupüha, mille teenistustel Nõmme Ristija Johannese kirikus meie õpilased osalesid.

Nelja kuu jooksul sõitsime igal neljapäeval trolliga Rocca al Mare Kooli, kus õpilased õppisid õpetaja Ingrid Tulluse juhendamisel ujumise selgeks ning said koos õpetajate Mari Viigi ning Maris Kilmiga puu- ja käsitööd teha.

Poolaasta lõppes koolipere jõuluõhtuga 20. detsembril Kirjanike Majas, kus lapsed lisaks ühistele lauludele ja luuletustele astusid julgelt üles ka ükshaaval oma pillide ja luuletustega. Koos esitasid lapsed  üle tuhande aasta vanust Kristuse Sündimise püha kaanonit. Usume, et see ühendab meie koolipere nüüdseks põimunud südameid pühade inimestega, kes seda iidset kaanonit on lugenud paljude sajandite jooksul. Õhtu üllataja oli laste ja õpetajate eest salajas kogunenud ja proove teinud lapsevanemate ühiskoor, kelle liigutava jõulusõnumiga laul oli suureks imestuseks lastele ja südamehärdumuseks õpetajatele. Suur tänu taaskord nii toreda ürituse korraldajatele kui maitsva ning kauni pühadelaua katjatele. Täname kõiki, tänu kellele esimene poolaasta meie armsas koolis nii meeldivalt on möödunud.

Rõõmsa kohtumiseni uuel aastal! 

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish