Püha Johannese kooli sihtasutuse kirjastus on välja andnud neli raamatut. Raamatuid on võimalik osta koolimajast ja suurematest raamatupoodidest.

Philip Mamalakise "Üles kasvamine" ilmus eestikeelsena 2018. aasta mais Hooandja toetusel.

Raamat aitab mõtestada laste kasvatamisel ette tulevaid raskusi ja väljakutseid enesekasvatuse võtmes. Siin ei piirduta vaid nippide-tehnikate jagamisega, samuti ei lubata, et probleemid ja väljakutsed pärast raamatu läbitöötamist justkui võluväel kaovad. Küll aga saab lugeja teha tutvust ajatu vaatenurgaga igapäevaprobleemidega toimetulekuks ning otsustada, milliseid väärtusi kanname ise vanematena oma lapsi innustades, juhendades ja korrale kutsudes. Mis rolli mängivad õppimisel igavikulised eesmärgid ja väärtused, raskused, tunded, piirid ja sõnakuulelikkus, sellest raamat räägibki. Autor illusteerib oma seisukohti näidetega elust enesest, lähtudes oma kogemusest seitsme lapse isana.

"Õigeusu vaimsus" ilmus 2018. aasta kevadel.

Metr. Hierotheos Vlachose teos esitab sissejuhatava ja lihtsajoonelise ülevaate idakiriku vaimsusest nüüdisaegsele lääne inimesele. ""Õigeusu vaimsus"" sobib  inimesele, kes on hakanud ortodoksi kiriku vastu huvi tundma ja soovib selle vaimsuse ja õpetusega lähemalt tutvuda.
"Õigeusu õpetuse järgi on vaimulik, vaimsusega inimene tegelikult pühak. Nii kujutab õigeusu vaimsus endast Kristuses elamise kogemust ja uuesti sündinud inimese elukeskkonda. Olgu käesolev raamat väikeseks teedvalgustavaks laternaks pühaduse otsijale. "

“Üks öö pühal Athose mäel”, ilmus Hooandja toel 2016. aastal ning valiti tolle aasta 25 kauneima raamatu hulka.
 
Raamat heidab valgust ida-kiriku sisekaemusliku palve traditsioonile. Traditsioonile, mille ainsaks kokkupuutepunktiks kaasaegse lääne kultuuriruumiga on paljude jaoks ehk vaid J. D. Salingeri jutustus “Franny”.
 
Raamat kujutab endast ühel ööl Athose mäel aset leidvat kahekõnet noore munga ja kogenud vaimuliku juhendaja vahel, mille käigus pärandatakse õpetus Jeesuspalvest ja vaimuliku elu seaduspärasustest edasi ka nüüdisaegsele hingepuhtust ja armastust igatsevale lugejale. 
 
“Issand, Jeesus Kristus, Jumala Poeg, heida armu minu, patuse peale!” on lühike ja pealtnäha lihtne palve, mis on õigeuskliku eluviisi loomulik osa ja mida nii mungad kui ilmikud on kasutanud aastasadu, et saavutada lakkamatu palve seisund teekonnana Jumalani.

“Mõtisklusi haridusest õigeusu valgel” ilmus 2014. aastal. Tegemist on õigeusu pedagoogika kogumikuga.

Kui räägime õigeusust, räägime armastusest. Lapse põhivajadusest rääkides niisamuti. Armasta! on meie täiuslik käsusõna, ometi ei pruugi olla lihtne vaid selle ja teiste täiuslike käsusõnade põhjal tegutseda: elu paljuses võivad ideaalid kas tunduda vähespetsiifilised, napivõitu, või ei kuuldu nad, tasased, argisaginas kuigi kõvasti kõrvu ega paelu piisavalt pilku. Vahest tuleb sel juhul kasuks ilmekam ja üksikasjalikum sõnarohkus. Lastega tegelemise puhul võib sellisel juurderääkimisel olla kulla kaal: kui pistmist nendega, siis on kõik peen, rõhutatud, kõik loeb - ja samas missugune dünaamika! Ikka kerkib esile "kuidas?", jälle vaja valida toimeviis ja abinõu. Siin raamatus on kogemuse sõnad, ajapiki tõena ära tuntu selgitused. Läbikatsumise teel heaks arvatu; õpetus, mida ei häbeneta, milles ollakse julge. Nõuanded ja näpunäited on varutud siit ja sealt – lähtekohad erinevad märksa -, aga kokkukõlas kostab, et üks ja sama on õige.

Artiklikogumik koosneb laste kasvatamisele ja harimisele pühendatud artiklitest ning vestlustest. Autorid on õigeusu kiriku tunnustatud teoloogid, õpetajad, psühholoogid, ajaloolased ning kirjandusteadlased, nende seas metropoliit Kallistos Ware, metropoliit Antoni Surozhski, isa Aleksei Uminski, arhimandriit Andreas Konanos, iguumen Hrisanf (Lipilin) Petseri kloostrist, Sofia Kulomzina, Tartu Ülikooli prof. Ljubov Kiseljova. Artiklid on tõlgitud inglise, kreeka ja vene keelest.

 
EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish