Märgi kalendrisse, PJK konverents "Meelerahu rahutuse ajastul".

3929 untitled shoot

17.–19. oktoobril on tulemas järjekordne Püha Johannese Kooli konverents koostöös Arvo Pärdi Keskusega, mis kannab pealkirja „Meelerahu rahutuse ajastul“. Konverentsi motoks on Sarovi püha Serafimi sõnad „Otsi sisemist rahu ja tuhanded sinu ümber saavad päästetud.“ Iidsetest aegadest on inimkond seisnud silmitsi küsimusega, kuidas säilitada mäslevas maailmas sisemist rahu. Stoikud ja epikuurlased soovitasid saavutada sisemise rahu saatusega leppimise teel ning pakkusid välja ataraksia mõiste – kõigutamatu rahu seisundi, mis saavutatakse välistest asjaoludest eemaldudes. Epikuros õpetas, et ataraksia saab alguse lihtsate naudingute otsimisest, valu vältimisest ja sõprussuhete viljelemisest. Kristluses saavutatakse sisemine rahu askeetliku pingutuse kaudu, mis nõuab sageli mitte ainult eraldumist, vaid ka eneseohverdust. Ometi kiirgab askeedi saavutatud armu seisund rahu ka ümbritsevatele inimestele. Kuidas leida ja hoida rahu tänapäeva maailma üha kiirema elutempo, tormiliste päevasündmuste, tehnoloogia kiire ja ennustamatu arengu, keskkonnamurede ja sõdade taustal? Koolis muretseme selle pärast, et noorte seas esineb üha sagedamini ärevust, hirmu, psühholoogilisi probleeme; keskendumisvõime väheneb. Ka paljud õpetajad ja lapsevanemad kogevad pidevat stressi ja tunnevad, et neil ei ole aega iseenda seisundi korrastamisele pühenduda. Terviklik hariduskäsitlus ja positiivse psühholoogia lähenemisviisid võivad mõnda meie ajastu probleemi leevendada, kuid algpõhjuseid tuleks käsitleda süvitsi, koostöös filosoofide, teoloogide ja kunstiinimestega. Tulge koos meiega neil olulistel teemadel mõtisklema ja ühiseid lahendusi otsima, et kasvaks meelerahu nii igaühes meist kui ka hariduses ja ühiskonnas laiemalt. Taas on oodata põnevaid ja eripalgelisi külalisi-kõnelejaid Eestist, Inglismaalt, Ukrainast ja mujalt! Täpsem info õige pea.
 • Kool pooldab MPEÕK-i iseseisvumist
  Kool pooldab MPEÕK-i iseseisvumist Loe edasi
 • FB Tule meie seltsi töö
  Tule meie seltsi tööle! Loe edasi
 • FB Õpilased käisid lood
  Õpilased käisid looduse ja loovuse praktikalaagris Kohilas. Loe edasi
 • FB X klassi sõna ja kul
  X klassi sõna ja kultuuri suuna õpilased avastasid Põhja-Itaaliat. Loe edasi
 • FB Kohtla-Järve linn va
  Kohtla-Järve linn valib oma parimat kooli, anna oma hääl meie sõpruskoolile Kohtla-Järve Kesklinna Põhikoolile, pannes like 𝗻𝗲𝗻𝗱𝗲 postitusele. Loe edasi
 • FB Veel hetki
  Veel hetki "Lennurahust" ehk kooli lõpuaktuselt. Loe edasi
 • id 1833:
  • Не удалось создать изображение или не поддерживаемый тип файла для images/fb_pildid/FB-
  FB
  "Lennurahu" ehk lõpuaktuse galerii. Loe edasi
 • FB Ukraina armastatuim
  Ukraina armastatuim ja tuntuim helilooja Valentin Sõlvestrov, kelle muusikat mängitakse kogu maailmas, külastas teisipäeval PJK-d. Loe edasi