Raamatu "Südame avardamine" esitlus toimub 7. aprillil kell 17.00 internetis.

Esitlusel tutvustab raamatut ülempreester Toomas Hirvoja, katkeid loeb Rain Simmul. Muusikalised vahepalad Nõmme Ristija Johannese koguduse koori lauljatelt. Kohtumispaik: https://pjk.pjk.ee/meetliivikasimmul (kood: tvp-bkzr-dro) Kõik on lahkesti oodatud südame avardamise tarkusest osa saama, olgugi, et virtuaalselt! Äsja nägi ilmavalgust meie kooli kirjastuse uus pääsuke, arhimandriit Zachariase raamat “Südame avardamine”. See on silmapiiri ja südant avardav lugemine, eriti sobiv praegusesse paastu- ja peatsesse pühadeaega. Selles raamatus räägib Inglismaal asuva püha Ristija Johannese kloostri munkpreester isa Zacharias oma vaimulike eelkäijate, Athose püha Siluani ja Essexi püha Sofroni elu ning õpetuse põhjal südamest kui vaimulikust kohast. Süda on vaimuliku elu keskus, kus inimene palub ja annab andeks ning tunneb igatsust, tänu ja rõõmu. Inimene leiab oma südame allaminemise tee kaudu, mis viib ühtlasi Jumala ja ligimeseni. Pühade Siluani ja Sofroni vastu tuntava armastuse õhustikus toob isa Zacharias õigeusu varakambrist esile tõelisi rikkusi, tehes seda aga tasasel ja inimese vabadust austaval viisil. Isa Zachariase sõna ei käi peale ega moraliseeri, vaid lohutab ja julgustab seespidi. Eeskätt on see suunatud südamest südamesse. Raamatu tõlkis Carl Eric Simmul, toimetasid ülempreester Toomas Hirvoja ja Aile Tooming ning kujundas Angelika Schneider. NB! Esitluspäeval saab seda kaunist, väärikat ja mahukat raamatut soodushinnaga (22 eurot) soetada ka Tervikliku Hariduse fondi e-poest (kohaletoimetamisega pakiautomaati): https://fond.pjk.ee/pood/sudame-avardamine Muul ajal saab soodushinnaga raamatut osta koolis kohapeal. Ostusoovist andke palun teada aadressil Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..

 • FB Meie otsime, teie ol
  Otsime uuest õppeaastast eesti keele ja kirjanduse, kehalise kasvatuse, inglise keele, vene keele õpetajat ning huvihariduskooli juhti. Loe edasi
 • FB Telli meie koolikohv
  Telli meie koolikohvikust argi- ja pidupäevaks! Loe edasi
 • FB Lubage tutvustada -
  Lubage tutvustada - meie loodava gümnaasiumiastme juht. Loe edasi
 • kivimäel puhkesid õied
  Kivimäel puhkesid õied! Loe edasi
 • uut koolimaja tutvustav koosolek
  Uut koolimaja tutvustav koosolek nüüd järelvaadatav Loe edasi
 • FB Täpselt aasta tagasi
  Täpselt aasta tagasi. Loe edasi
EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish