Saviteraapia

„Töö saviväljal” ehk saviteraapia on loovprotsess, mis annab võimaluse ennast ja oma tundeid nii sõnaliselt kui kehaliselt väljendada hoitud turvalises keskkonnas. Selle meetodi töötas välja prof. Heinz Deuser Saksamaal aastatel 1970-1980.
Saviteraapial on selged piirid ja samas ka piiramatud võimalused. On kast saviga, kauss veega, turvaline inimene (saatja) istub kõrval, on topelt „hoidmine“. Materjali on piisavalt, see ei hakka vastu, ei saa haiget, ükskõik, mida temaga teed. Suurt hulka savi saab kasutada milleks iganes: midagi valmis teha, näidata, tunda, millestki vabaneda, vormida, hoida, haarata, puudutada, hoolitseda…
Kätega savi ja vee puudutamine annab mõnusa tunde ning käed ja sõrmed muutuvad osavamaks.
Kõik mis meiega elu jooksul juhtub, jääb meie kehasse reaalsete pingetena lihastes, elundites ja kudedes. Saviteraapia on loovprotsess, mis annab võimaluse oma tundeid kehaliselt välja reageerida, toime tulla selle TEISEGA. Saab haarata, võtta, olla agressiivne, rünnata, väljendada oma jõudu, viha ja raevu või ahastust, kurbust, nn “võidelda draakoniga”, mis on konflikti ja selle lahendamise sümboliks.
Tegutsemine saviväljal annab võimaluse:
·         kasvatada enesekindlust, tugevdada ja diferentseerida enesetunnetust ning avastada iseennast
·         luua sisemist tasakaalu, maandada pingeid
·         saada üle hirmudest, lahendada kriisiolukordi
·         kogeda rõõmu tegutsemisest, avastada sisemisi loovaid jõude
·         leevendada traumajärgsed sümptome
·         arendada peenmotoorikat
·         toetada insuldi-ja infarktijärgset taastumist
·         arendada keskendumisoskust
·         muuta käitumismustreid, teadvustada suhtlemisprobleeme.
 
Saviteraapia sobib nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.

Saviterapeut ja perenõustaja Marit Kõivu võtab vastu kesklinnas, et pakkuda õpilastele abi nende vaimse tervise toetamisel, pingete leevendamisel ja probleemide lahendamisel. Last saab registreerida lapsevanem otse terapeudi aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., ent arvestades, et palume selleks kasutada eelistatult andeainete tunde. Ühe seansi hind on 40 eurot, mille kohta terapeut esitab arve.

Marit Kõiv on savitöö terapeut aastast 2012. Lisaks on ta õppinud pereteraapiat ja omandamisel on loovteraapiate magistrikraad.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish