Linnalaager

Püha Johannese Kool alustab linnalaagrite sarja. Laagrid on suunatud kõigile lastele, kes soovivad oma koolivaheaega sisustada põnevate tegevustega. Vanus, oskused ja laagri teemaga seotud teadmised pole olulised, vaid hoopis looming ja praktilised ülesanded. Sellele aitavad kaasa lühiloengud, selgitused, filmid ning raamatud. Lisaks käime näitustel, muuseumides või kunstnike juures. Igal vaheajal on uus teema ja uued käigud.

 

LINNATRETKED 3.-5. mai 2021

foto Aetsuhkrum2e2

Ootame 1-4 klassi lapsi koolivaheajal linnaretkedele. Tallinnas on palju põnevaid ja avastamist vajavaid paiku. Nende kolme laagripäeva ajal vaatame, mida põnevat pakub Pirita poolsem linnaosa. Huvitavaid teid tutvustavad meile Saja raja retked giidid. 

3. mai Pirita jõeorg, aiand, 4. mai Varsaallikas 5. mai Hundikuristik, Suhkrumägi.

Laagripäevade kohta rohkem infot SIIT

Registreerimiseks kirjuta palun This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..  Täpsemad juhised päeva kohta saadame peale registreerimist. Ühe päeva tasu on 28 eurot. Laps koos vanemaga 40 eurot.  Hinna sees on giiditeenus, päevakülalise tasu, piknik.

 

 

Märtsikuu vaheajal kahjuks linnalaagrit ei toimu, kuid siit leiad ideid, millega oma aega kodus iseseisvalt sisustada.

Ideid meisterdamiseks  15.-21. märtsil 2021

Selle vaheaja teema on „Rohenäpud“.90790371 2868657846561026 6308421554610896896 o 1

Märts on ideaalne kuu, kus alustada millegi kasvatamisega. Need, kes soovivad suvel nautida rõdul või kasvuhoones oma tomatitaimi ja paprikataimi, on märts õige aeg nende seemnete mulda panemiseks. Kiirekasvuline taim, mis sobib ideaalselt võileivale on kressalat. Taim idaneb kiiresti ning esimesed võrsed pistavad nina mullast välja juba kolme päeva pärast. Teine kiire idanemise ja saagiga taim on hernes. Herne külvamiseks ei pea ostma spetsiaalseid seemnepakke. Imeliselt sobib ka tavalisest toidupoest ostetud koorimata roheline supihernes.  

Siit  leiad väikese video, kuidas luua oma salaaed, mis ei võta palju ruumi ega tekita prahti. Video autor ja teostus Airi Aas.

Taime suuremaks saagikuseks soovitame seemnete külvamiseks kasutada mahukamat potti või anumat. Kindlasti on sul ka endal ideid, mis sobiksid samuti taime potiks.

SIIN üks teemakohane idee. Video teostus Videopartner OÜ, idee ja osalus videos Airi Aas, video omanik Mamiklub.

Alati võid kasutada ka mõnd vana jalanõud. Näiteks kummikut.

Kummiku lõbusamaks muutmiseks võid seda värvida. Selleks vali kindlasti aktrüülvärvid. See ei tule veega maha ega määri su aknalauda.

kasvata

Siit leiad veel ideid, mida ja kuidas kasvama panna.

 

 

 

 

 

Linnalaager “Värvide aeg” 19. ja 20. oktoober 2020
kl 10 - 16.30

paint 3399467 1920Laager toimub koolimajas, Siili 14. Käime aga iga päev ka majast väljas.

Grupis on kuni 14 last.

Hind: üks päev 38 eurot, kaks päeva 70 eurot.

Info ja registreerimine This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., 5151362

Hinna sees on soe lõunasöök, tervislik amps hommikul ja magusam õhtul, kõik vajaminevad materjalid, külastustasud ja juhendajate tasud.

Laagrit juhendab ning laste eest kannab hoolt kaks õpetajat.

Laagri sisu

Kuldse ja värvilise aastaaja lõpu pühendame värvidele.

Nagu laagri pealkiri viitab, on põhitähelepanu selles laagris värvidel: värvid meie ümber, looduses, värvikarbis. Sellesse laagrisse ootame kõiki lapsi uurima, kust on värvid pärit ja same seda omal käel ka proovida.

19. oktoober

Esimesel päeval on teemaks värvid ajaloos. Uurime, millest värvid värvikarbis koosnevad, kuidas neid vanasti ise tehti. Saame teada, milline värv oli vanasti hõbedast kallim. Teeme ise pigmentidest värve, krohvime ning maalime freskotehnikas maali. Vaatleme erinevat värvi muldasid Eestis ja katsetame nendest värvide tegemist. Läheme ajas tagasi, uurime keskaegse Tallinna välisseinu ja mängime otsimismängu Katariina Käigus, külastame Kaarli kirikut ja saame teada huvitavat sealsete maalide kohta.

20. oktoober

Teisel päeval vaatame, millised on värvid tänapäeval. Uurime termokroomseid värve, fluorestseeruvaid värve, valgusele reageerivaid värve, spreivärve. Kas kottpimedas saab maalida? Meie igatahes  maalime. Kuidas ph-taseme määramine vedelikus võib olla teadustöö ja samal ajal ka kunstiline väljendus? Nendele küsimustele saame vastused läbi prakiliste ülesannete. Valmib isetehtud akvarellidega maal ning õues teeme efektses tehnikas spreivärvidega abstraktse töö.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish