KUNSTIRUUM

Kursustel osalemiseks palume täita registreerimisvorm, mille leiate Huvikooli avalehelt. Teistele küsimustele ja muredele vastab meelsasti huvikooli koordinaator Airi Aas (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.). 

 kunst

Kunstikursused 5. - 8. klassi õpilastele

Tunnid toimuvad esmaspäeviti kell 16.00 - 17.30 

See on ainulaadne võimalus kohtuda oma ala meistritega ning tegeleda ühe teemaga põhjalikult ja järjest. Valida võid kõik kursused või mõne, mis eriti kõnetab.
Allpool leiad sügishooaja kursused (uuest aastast juba uued kursused, nagu fotograafia, akvarell, erinevad maalitehnikad, kokakunst,  nunoviltimine, moejoonis, kaisuloom, tootedisain, arvutigraafika/koduleht, klaasikunst, voolav akrüül).

Kursuste valik:

Graafikakursus (õp Lembe Ruben) 

Kuivnõel, karborundum ja tsüanotüüpia

Kursuse toimumise aeg

14., 21., 28. september, 5. oktoober

Kursuse tasu 40 eurot

Kursuse kirjeldus
Karborundum ja kuivnõel. Tegu on mänguliste tehnikatega, efektse tulemuse saab kiiresti. Saab trükkida erikujulisi plaate, hoogsaid maalilisi ja graafilisi pindu. Pindadele saab juurde kraapida kuivnõelas jooni.
Tsüanotüüpiaga saab üle kanda fotokujutist või kilele joonistatut. Kahe kemikaali kokkusegamisel tekib valgustundlik pind, millele UV valgusega oma pildid valgustame.

 

Scrapbooking kursus (õp Marika Kalamees)

Kursuse toimumise aeg

2., 9. ja 16 november  

Kursuse tasu 45 eurot

Kursuse kirjeldus
Mis on scrapbooking? Pärit 17. sajandiI Inglismaalt, mil oli moes teha sõbra-, pere-, luule-, kirjaalbumeid. Need olid justkui ajalooraamatud, täis märkusi, tekste, kommentaare, fotosid. Kaunistati erinevate paberite, templite, pärlite ja muude lisanditega. Üks varajane tuntud scrapbooker oli Mark Twain. Siit kursuselt võid saada häid ideid isadepäeva oma raamatu festivali jaoks. Kasutatakse erinevaid lõiketeri, toonimisvärve, pabereid, templeid.

 

Köitekursus (õp Kristiine Špongolts)

Kursuse tomumise aeg

16. ja 23. november

Kursuse tasu 25 eurot

Kursuse kirjeldus
Erinevate köitetehnikate maailm on suur ja erinevaid köiteliike on palju (voldikutest raamatuteni). Kursuse eesmärgiks on tutvustada lühidalt erinevaid köitetehnikaid. Kursuse käigus valmistatakse liimita köitetehnikas märkmik/raamat, näiteks jaapani köide.

 

Floristikakursus (õp Vivika Vahesalu)

kevad

Kursuse toimumise aeg 

30. november ja 7. detsember 

Kursuse tasu 35 eurot

Kursuse kirjeldus
Taimekunstihuvilisele, kes soovivad end väljendada läbi taimede võlumaailma, tunda end kunstnikuna ja õppida selgeks midagi praktilist. Kursus toimub kahel korral - esimesel korral räägime kompositsiooni põhimõtetest ja teeme põneva talveseade vahtplasti. Valminud talvine seade on praktiline - sobib nii kingituseks kui ka koduehteks. Teisel korral õpime pärja tegemise kunsti, kus lisaks igihaljastele teada-tuntud taimedele õpime tundma ka vähemtuntuid. Valminud pärja saab riputada uksele või panna lauale või hoopis kellelegi meeleheaks kinkida!

 

Teised kunstiringid

Arvutijoonistamine (õp Joonas Sildre)

Üks kord nädalas

Kuutasu 25 eurot

N 15.45 - 17.15 

Arvutijoonistamise kirjeldus
Huviring tutvustab arvutiga joonistamise vahendeid ja joonistusprogramme. Õpilased saavad proovida joonistada joonistusülesandeid. Tutvutakse värviõpetusega kasutades arvutigraafika võimalusi valmistada arvutijoonistusi.


Kunstiring 1. - 2. klassi õpilastele (õp Tiia Mets)

Üks kord nädalas

Kuutasu 35 eurot

T 14.45-15.30

Kunstiringi kirjeldus
Pika koolipäeva lõpus jõuame kohale kunstiruumi. Jätame maha kõik päevased mured ja läbi loomise keskendume vabale eneseväljendusele. Kõigile eakohased kunstiülesanded arendavad vaatamise ja nägemise oskust, kinnitavad mõistmist, et kõik autorid on erinevad ja nii on ka loodud kunstitööd kõik erinäolised. Enamike ülesannete puhul on lisaks kunstivahenditele integreeritud ka meisterdamist. Harjutame olema lisaks kujutavale kunstnikule ka tootedisainer, mõtlema nagu raamatuillustraator, kasutama erinevate materjalide võimalusi loometegevuseks.

kunst2
Kunstiring 2. - 4. klassi õpilastele (õp Kristiina Arula)

Üks kord nädalas

Kuutasu 40 eurot

N 15.45 - 17.15 

Kunstiringi kirjeldus
Igas lapses elab kunstnik. Nad on fantaasiarikkad ja arenevad isiksused, kellel on usk oma oskustesse ja võimetesse. Kunstiringis arendame loovat ja iseseisvat mõtlemist, väljendusjulgust ja põhiliste kunstioskuste õpetamist. Tegeleme mänguliselt joonistamise, maalimise, värvusõpetuse, kompositsiooni loomise, tehniliste oskuste arendamise ja vormiõpetusega. Taaskasutame ja töötame erinevate materjalide, vormide ning tehnikatega. Otsime uusi teadmisi ja ideid kunstiajaloost ning muuseumitundidest. Rakendame saadud teadmisi oma loomingus ja praktilistes ülesannetes. Tund annab võimaluse katsetada ja avastada, kartmata ebaõnnestumist. Õpetajal on inspireeriv ja toetav roll. Kunstiga tegelemine annab lapsele võimaluse ennast loovalt ja vabalt väljendada, mõelda loominguliselt, arendada kujutlusvõimet ja märgata maailma meie ümber, muutes nad loovateks ja hoolivateks maailmamuutjateks.


Klassikaline joonistamine ja maalimine (õp Tiia Mets)

5. - 8. klassi õpilastele

Üks kord nädalas

Kuutasu 40 eurot

T 16.00 - 17.30 

Klassikalise joonistamise ja maalimise tunni kirjeldus
Kunstihariduse üks oluline osa on niinimetatud klassikalise joonistamise ja maalimise õppimine. Oskus ainult hariliku pliiatsiga ruumi ning esemeid paberil kujutada, oskus näha ja edasi anda valgust või varju, ruumiperspektiivi. Maalimise puhul oskus värvide valikuga kujutada lähedust ning kaugust, varjude mängu täielikust pimedusest ereda valguseni. Kujutada pindade faktuure ning struktuure. Selline teooria on õpitav ning harjutamine teeb meistriks. Selle kursuse puhul on eesmärgiks objektide realistliku kujutamise õppimine. Värvusõpetus ja kompositsioon.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish