Algas Kivimäe krundi korrastamine

IMG 9939

Rõõmuga jagame uudist, et Püha Johannese Koolile on väljastatud lammutusluba uue koolimaja krundile Kivimäe 25 ning selgunud on lammutustööde tegija. Nädala alguses alustati platsi korrastamise ning ehitusaluse pinna ettevalmistustöödega. Seal asuvate varemete ja ohtliku kõrvalhoone lammutamise ning metsaaluse koristamise käigus kogutud prügi viiakse nõuetekohasele käitlemisele.
 
Kuna tegemist on sündmusega, mis toob ilmselt kaasa üksjagu elevust, paigaldasime krundile ka väikese kaamera. Nii saame kooliõuel toimuval vajadusel silma peal hoida ning pakkuda toimuvast kiirluup-videoid, mida edaspidi ka teiega jagada.
 
Esimese video Kivimäe 25 toimuvast leiate siit:
https://youtu.be/prec23bPu6k

Püha Johannese Kool liitus võrgustikuga “Liikuma kutsuv kool”

sport5

Veebruari alguses saime rõõmustava teate, et meie soov liituda programmiga “Liikuma kutsuva kool” kiideti heaks. Tartu Ülikooli liikumislabori programm otsib koostöös koolidega võimalusi tuua iga õpilase koolipäeva rohkem liikumisrõõmu. Programmiga liitus sel aastal 38 õppeasutusest üle Eesti, nende hulgas Püha Johannese Kool.

Liikumine on nii vajadus kui võimalus. Uuringud näitavad, et mida paremad on võimalused koolis liikuda, seda enam on ka koolirõõmu ja lootust parematele õpitulemustele. Samas oleme silmitsi tõsiasjaga, et tänapäeva istuval ajastul ei ole liikumine laste jaoks loomulik osa päevast, vaid vajab pika koolipäeva jooksul teadlikku suunamist ja soodustamist. Oleme sellele oma senise tegevuse juures varasemaltki teadlikult tähelepanu pööranud, väärtustades juba esimestest koolipäevadest mistahes ilmaga toimuvaid õuevahetunde ning erinevaid õuesõppevõimalusi. Ka liikumistunde leiab meie kooli tunniplaanist tavapärasest enam. Nii on programmiga liitumine meie jaoks oluline vähemalt kahest vaatepunktist — leiame ise uusi ideid ja saame  oma kogemusi teistega jagada.  Liikumisteemaga tegelemise tulemusena leiab meie tublide õpetajate päevakavast juba täna elevust tekitavate pealkirjadega mänge ning tegevusi, nt “Roosa varvas”, “Kuningas ütleb” ja “Toolisport”.

Tallinna kaasava eelarve hääletuse tulemused

PJKHoovipilt3

Suur tänu kõigile nõmmekatele, kes Püha Johannese Kooli esitatud Kivimäe kogupereväljaku algatusele oma hääle andsid või meie ideele muul moel kaasa elasid! Kogupereväljaku projekt saavutas Tallinna kaasava eelarve küsitlusel Nõmme linnaosa ideede seas teise koha. Kuigi rahastust sellega ei kaasne, tõid 3. veebruaril avalikustatud tulemused meile teadmise 611 poolthäälest, mis on tublisti enam kui julgesime loota. Ühtlasi on tore mõelda, et meie valitud suund kooli ümbritseva keskkonna arendamiseks nõmmekaid kõnetab. Nõmme hääletuse võitis projekt "Pääsküla ja Harku terviseradade katte rekonstrueerimine" 765 häälega. Ühtekokku hääletas Tallinnas kaasava eelarve projektide küsitlusel kokku ligi 20 000 linnakodanikku, neist Nõmmel ligikaudu 1500.

Ehitus võib alata varakevadel

Render2 

Möödunud aasta lõpus esitas Püha Johannese Kool (PJK) Tallinna linnale Kivimäele kavandatud uue koolimaja ehitusloa taotluse. Mitmed olulised kooskõlastused on tänaseks juba olemas, töö ehitusdokumentatsiooniga jätkub ning loodame taotluse etapi lähima kuu jooksul läbida. Kui kõik kooskõlastused on veebruari keskpaigaks olemas, saab koolimaja ehitus alata varakevadel.

Loe edasi...

Kodune kogupereala Kivimäele - nõmmekas, vajame Su toetavat häält!

PJKHoovipilt1

Kuidas oleks võtta pere kokku ja suunduda Kivimäe männisallu, kas lihtsalt metsaõhku nautima või reipalt aega veetma? Kujuta ette - samal ajal, kui vanaema väntab männiõhurikkas välijõusaalis ratast, vallutab väikepere ronimisala või triblab koos ema-isaga looduslikul jalkaväljakul.

Nõmmele Kivimäe 25 aadressile koolimaja rajav Püha Johannese Kool plaanib ümbritsevasse parkmetsa luua kaasava eelarve abil just sellise tervet elukaart hõlmava pere- ja puhkeala, mis peab meeles ka eakaid ning vaegliikujaid. Kosutust pakub ka kõigile avatud koolikohvik – einesta majas või väliterrassil.

PJKHoovipilt2

 

Loe edasi...

Alamkategooriaid

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish