2022. aasta maikuus täitub kümme aastat Püha Johannese kooli sihtasutuse loomisest. Mulda pandud seemnest on sirgunud mitmeharuline puu, millesarnast ei ole kuskil mujal. Milline siis täpselt, miks ja kuidas, seda kõike võibki lugeda siin blogis.

Minu lemmik-koolipäev on esmaspäev

Esmaspäevad algavad mul tavaliselt kell 6.30. Ma ärkan, kui mu äratuskell hakkab linnulaulu laulma ja päikesevalgust kiirgama.

Mõnikord ma selle peale üles ei ärka, siis äratab mind ema. Seejärel lähen ma hommikust sööma, mille valmistab meie peres tavaliselt ema. Siis sätin end kiiresti valmis.

Kodust väljun ma koos õe ja emaga juba kell 7.10, sest mul hakkab klaveritund hommikul, enne kooli - olen siis puhanud. Klaveritunnis on väga tore. Kui mul klaver läbi saab, tuleb isa mulle järele ja viib mind autoga kooli.

Enne tundide algust räägime klassiõdedega, mida me nädalavahetusel tegime ja kuidas läks. Kool algab meil kell 9. Esimene tund on esmaspäeval nuputamine, mida õpetab meile Liisi. Ta on väga tore. Nuputamises lahendame, kas probleemülesannete vihikust ülesandeid või teeme Kängurut. Minule meeldib Känguru rohkem. See tund jääb alati liiga lühikeseks.

Järgmine tund on inglise keel, kus mind õpetab õpetaja Ülle. Inglise keeles õpime me luuletusi, kordame testi jaoks ajavorme ja ebareeglipäraseid sõnu. Inglise keele tund on väga kiire ja tempokas. Püüan tunnis kõik selgeks saada, et oleks kodus vähem õppida.

Siis tulevad kehalise kasvatuse tunnid, mida ma igal esmaspäeval ootan. Kehalise õpetaja nimi on Risto. Alustuseks mängime me erinevaid kullimänge, nt ketikull, banaanikull jne, pärast seda erinevaid pallimänge: jalgpalli, rahvastepalli jne. Vahest toovad mõned klassiõed kaasa ka uusi mänge, mida võiks tunnis mängida ja niimoodi meie kehalise tunnid mööduvad.

Kaks viimast tundi on eesti keel. Eesti keeles õpime me eesti keele reegleid ja kuu alguses loeme lugemispäevikutest ette sissekandeid loetud raamatutest. Kirjutamine mulle väga meeldib ja sissekanded tulevad vahel väga pikad. Mõnes eesti keele tunnis teeme ka oma vaheajast või külastatud ERSO kontserdist või muuseumist väikese ettekande. Kui klassiõde on käinud mõnel toredal reisil, siis kuulame me tema muljeid reisist. Hetkel õpime eesti keele tunnis ühte ilusat luuletust ja loeme seda iga tunni alguses ette ning kõik saavad mõelda välja liigutusi, mida me võiksime valida pärast esinemiseks.

Ja ongi tunnid läbi. Meil on koolis selline traditsioon, et me läheme alati pärast viimase tunni lõppu kõik aatriumisse laulma koolilaulu “Memme musi“. Pärast laulu lähen ma sööma koolitoitu. Siis jooksen koolist välja, et minna tantsutrenni.

Trennis käin ma kaks korda nädalas. Minu tantsutrenni õpetaja nimi on Anu. Ta on väga loominguline ja lahke treener. Meie grupp käis selle-aastasel koolitantsu võistlusel. Mina käisin seal esimest korda. Väga äge oli suure lava peal esineda. Tantsimine kestab mul poolteist tundi ja siis 17.30 tuleb isa mulle järele ja sõidame koju.

Kodus hakkan kohe koduseid ülesandeid tegema, kuna kella 18.30 paiku hakkame me perega õhtust sööma. Õhtusöögi ajal räägib iga pereliige, kuidas tänane päev läks, mis läks hästi ja mis kehvasti. Vahel lähevad meie vestlused väga pikaks ja elavaks, sest me oleme kõik väga jutukad ja meil on kõigil oma arvamus. Veel räägime me oma plaanidest, mis saab homsel päeval ja kas me õega ka transpordi osas vanemate abi vajame.

Vahel õpin ka pärast õhtusööki pool tundi, kuna inglise keel vajab ikka igal õhtul õppimist ja kordamist. Sel õppeaastal alustasin ka hispaania keele õppimist koolis, mida teeme kahel hommikul enne tunde kell 8.00. Rõõmuga loen ka vanematele ette oma hispaania keele lauseid ja harjutan dialooge. Vene keelt ma kodus õppima ei pea, kõik saab õnneks selgeks juba koolis.

Õhtul pean veel leidma aega klaveri harjutamiseks, rohkem on mul aega harjutada klaverit nädalavahetusel. Püüan nädalavahetusel õppida ka oma kooliasju ette ning kirjutada oma uurimustööd, teha lugemispäevikut, sest õhtul seda aega lihtsalt ei jagu.

Kui ma magama lähen, loeb isa mulle ette huvitavaid ja põnevaid raamatuid ajaloost ja tuntud eestlastest ja eriti meeldivad meile reisiraamatud.

See on alati väga põnev ja annab alati huvitavaid mõtteid. Pärast seda hõljun ma juba unenäo maagias ja reisin näiteks kosmoses .

Selline näeb välja minu esmaspäev.

Üldiselt on kõik nädalapäevad tihedad ja pikad ning nädalavahetusel saan rohkem puhata ja lihtsalt mitte midagi teha. Siis saan oma koduaias lihtsalt olla ja kiikuda. Kindlasti käin aga ka sõpradega ratastega sõitmas või lihtsalt metsas uitamas, kinos või vahel sõidame perega vanaema või vanaisa juurde.

 

   

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish