2022. aasta maikuus täitub kümme aastat Püha Johannese kooli sihtasutuse loomisest. Mulda pandud seemnest on sirgunud mitmeharuline puu, millesarnast ei ole kuskil mujal. Milline siis täpselt, miks ja kuidas, seda kõike võibki lugeda siin blogis.

Toomase kolmapäev

Kolmanda poisteklassi Toomas räägib oma kolmapäevast kodus ja koolis, lugemisest ja teadusetegemisest.

Minu lemmikkoolipäev on kolmapäev.

Hommikul ma ärkan pool kaheksa. Panen riidesse, söön isaga koos hommikusööki.

Sellepärast isaga, et ema läheb mul hommikuti kooli, kus tunnid algavad varem ja tema läheb siis kodust ära, kui mina ärkan.

Mulle meeldib isaga hommikul igasuguseid asju arutada. Isa tavaliselt praeb mulle härjasilma, peekonit ja leiba, aga vahel teeb ka putru.

Isa viib mu autoga kooli.

Minu koolipäev algab kell ühkeksa.

Iga meie koolipäev algab palvusega. See tähendab, et kogu kool on koos ja me kuulame palvust, mida loevad meie õpetajad. 

Kui palvus lõppeb, siis meie oma õpetaja tervitab meid kättpidi meie klassi uksel.

Kolmapäeviti on kaks esimest tundi käsitöö. See on üks minu kõige lemmikumatest tundidest. Seal me meisterdame igasuguseid põnevaid asju. Me teeme ka origamit ja seda meeldib mulle ka kodus teha. 

Origamihullus algas mul sellega, kui mu õde tõi mulle Londonist lennukite voltimise komplekti – sellise, kus on aasta jagu igaks päevaks üks lennuk voltida. Aga mina voltisin iga päev umbes 20 lennukit – hommikul ärgates ja õhtul enne magama jäämist. Origami meeldib mulle sellepärast, et ühest paberist saab meisterdada nii paljusid erinevaid asju.

Kolmas tund on vene keel. Vene keel on üks minu ebalemmikumatest tundidest, aga mul tuleb see ikkagi hästi välja.

Peale kolmandat tundi on meil söögivahetund. 

Sellel ajal kui meie sööme, loeb õpetaja meile raamatut ette. Praegu loeme me sellist raamatut nagu “Vilgukivioru Tonje”.

Neljas tund on matemaatika. Matemaatikas ma olen päris hea. 

Peale neljandat tundi on meil õuevahetund. See tähendab, et me käime oma kooli õues ja me saame joosta nii palju kui tahame. Talvel on hea lumes möllata, mängime lumesõda ja ehitame lumekindlust.

Viies tund on eesti keel. See on päris hea tund. 

Matemaatikat ja eesti keelt annab meile meie enda klassijuhataja Kadi. Kadi on tore. Ta on lahke. Ta lihtsalt on hea õpetaja.

Kolmapäeval on viimane tund inglise keel. See tund mulle meeldib ja inglise keel on minu jaoks väga lihnte. Õpetaja Pille-Katrin meeldib mulle väga.

Peale viimast tundi saab jälle süüa. Need, kes jäävad pikka päeva või huviringidesse.

Mina käin kolmapäeval teadusringis. Juhendaja on õpetaja Marko, kes annab meile ka loodusõpetust. Tema tunnid on alati väga huvitavad – ta teab nendest asjadest palju ja on ise väga huvitatud. Seal me teeme igasuguseid katseid. Mulle meeldib igasugune teadus – keemia, füüsika, loodusteadus – kõik. Praegu me hakkasime ehitama fotoaparaati.

Ma tahaksin suureks saades saada teadlaseks, aga ma veel täpselt ei tea, millises valdkonnas.

Minu koolipäev lõppeb kolmapäeval veerand viis.

Siis tuleb mulle isa järgi ja me läheme koju. Tavaliselt on mu ema kodus, kui me isaga koolist tuleme. Mu isa töötabki kodus, aga vahel käib ta linnas kontoris koosolekul. Ja ema koolipäevad tugiisikuna lõppevad minust varem. Ema teeb kodus oma kudumise tööd.

Me sööme koos ja siis ma natukene puhkan. See tähendab, et pikutan oma toas, loen või mängin legodega. 

Siis hakkan ma õppima. Ma alustan kirjalikest töödest, sest need on minu jaoks kõige väsitavamad. Kui ma jään hätta, siis ema natuke aitab. Ma tahan ka, et ema vaatab üle mu kirjalikud asjad ja ma saan parandada, kui vaja. Suulisi asju teeme koos emaga. Mulle meeldib emale tekste ette lugeda ja temaga koos arutada.

Vahel me loeme näiteks inglise keeles kogemata osa loo asemel kogu loo ära, et teada saada, mis edasi sai.

Siis panen ma koolikoti järgmiseks päevaks kokku ja mul on enne magama minemist veel natukene vaba aega. Siis on mul lubatud olla ekraanis. 

Praegu me vaatame emaga ETV arhiivist “Rakett” saateid. 

Magamamineku rutiin on meil päris pikk.

Kõigepealt loen ma ise oma raamatut umbes pool tundi. Ma loen nii eestikeelseid kui inglisekeelseid raamatuid. Just lõpetasin Kadri Hinrikuse “Taaniel Teine” ja alustasin Roald Dahli “Big Friendly Giant”i lugemisega.

Siis loeb mulle isa mingit teist raamatut. Praegu me loeme “Vahtramäe Emilit”, vist juba viiendat korda. 

Kui mul siis veel kohe und ei ole, siis me lahendame emaga voodis sudokut.

Hiljemalt kell kümme jään magama.

Mul on omad asjad, mida mulle meeldib teha emaga ja mida isaga ning mida suure õega.

Õega meeldib mulle lauamänge mängida. Ainult et ta on nendes väga hea. 

Emaga meeldib mulle lahendada sudokusid, ristsõnu ja matemaatikaülesandeid. Vahel me pranglime emaga.

Isaga meeldib mulle vaadata teadus- ja loodusfilme ja mängida telekamänge. Isaga me arutame kosmose- ja teaduseasju ja vahel ehitame midagi koos.

Laupäeviti käime peale stuudioringi (muusika- ja kunstiring) mõnel näitusel või muuseumis ja kohvikus.

Nädalavahetustel käime koeraga metsas, mängime lauamänge ja vaatame filme. 

Mulle väga meeldib oma kodus. Mul on toredad vanemad.

Mulle meeldib, kui mul sõber külas käib. Mulle meeldib, kui on üks sõber korraga, siis me saame rahulikult teha seda, mis kummalegi meeldib. 

Mul on oma klassis päris mitu head sõpra ja nad käivad mul kordamööda külas. 

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish