2022. aasta maikuus täitub kümme aastat Püha Johannese kooli sihtasutuse loomisest. Mulda pandud seemnest on sirgunud mitmeharuline puu, millesarnast ei ole kuskil mujal. Milline siis täpselt, miks ja kuidas, seda kõike võibki lugeda siin blogis.

Kooli sünnipäev

Maikuus viis aastat tagasi sai kooli sihtasutus loodud ja seda päeva tähistamegi kooli sünnipäevana. Traditsiooniks on saanud veeta see päev kogu kooliperega kohas, kus kooli idee alguse sai - Nõmmel, Ristija Johannese koguduse aias.

Koolipäev saab alguse kirikus kooli kaitsepühaku Evangelist Johannese püha tähistamisega ning jätkub kirikuõuel. See on põnev päev kõigile, sest leiavad aset tunnid, kuid ebaharilikus keskkonnas ja ebaharilikus vormis. Õues saab õppida ja kogeda loodusõpetust, liikuda, teha käepäraste vahenditega kunsti, sõlmida sõprust täiesti uute ainetega, nagu ajalugu ja kalligraafia, rääkida ja mängida võõrkeeltes. Tavaliselt valivad õpetajad endale ala, nn klassiruumi mändide all ja kellukese helina peale liiguvad klassid ühelt alalt teisele. See on siis nagu üks suur vabaõhukool, kus saad segamatult teise klassi huvitavaid tegevusi kiigata, kuna seinad on nähtamatud! Ja nii nagu sünnipäeval ikka, saab päeva lõpuks ka torti. Sel aastal oli sünnipäevakingituseks lisaks värskele õhule ja elamustele ka suvesoojus! 

{skydrivegallery folder.6d8e9c95ac55f665.6D8E9C95AC55F665!4804}

 

 

 

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish