Püha Johannese Kool alustab linnalaagrite sarja! Koolivaheajal on lastel võimalus tulla ja sisustada oma aega põnevate tegevustega. Laagrid on suunatud kõigile lastele. Siin ei mängi rolli vanus, oskused ja laagri teemaga seotud teadmised. Oluline osa laagrist on loomingul, praktilistel ülesannetel, millele aitavad kaasa ka lühiloengud, selgitused, filmid, raamatud. Lisaks käime näitustel, muuseumides või kunstnike juures. Igal vaheajal on uus teema, uued käigud.

Linnalaager “Värvide aeg” 19. ja 20. oktoober
kl 10 - 16.30

paint 3399467 1920Laager toimub koolimajas, Siili 14. Käime aga iga päev ka majast väljas.

Grupis on kuni 14 last.

Hind: üks päev 38 eurot, kaks päeva 70 eurot.

Info ja registreerimine See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5151362

Hinna sees on soe lõunasöök, tervislik amps hommikul ja magusam õhtul, kõik vajaminevad materjalid, külastustasud ja juhendajate tasud.

Laagrit juhendab ning laste eest kannab hoolt kaks õpetajat.

Laagri sisu

Kuldse ja värvilise aastaaja lõpu pühendame värvidele.

Nagu laagri pealkiri viitab, on põhitähelepanu selles laagris värvidel: värvid meie ümber, looduses, värvikarbis. Sellesse laagrisse ootame kõiki lapsi uurima, kust on värvid pärit ja same seda omal käel ka proovida.

19. oktoober

Esimesel päeval on teemaks värvid ajaloos. Uurime, millest värvid värvikarbis koosnevad, kuidas neid vanasti ise tehti. Saame teada, milline värv oli vanasti hõbedast kallim. Teeme ise pigmentidest värve, krohvime ning maalime freskotehnikas maali. Vaatleme erinevat värvi muldasid Eestis ja katsetame nendest värvide tegemist. Läheme ajas tagasi, uurime keskaegse Tallinna välisseinu ja mängime otsimismängu Katariina Käigus, külastame Kaarli kirikut ja saame teada huvitavat sealsete maalide kohta.

20. oktoober

Teisel päeval vaatame, millised on värvid tänapäeval. Uurime termokroomseid värve, fluorestseeruvaid värve, valgusele reageerivaid värve, spreivärve. Kas kottpimedas saab maalida? Meie igatahes  maalime. Kuidas ph-taseme määramine vedelikus võib olla teadustöö ja samal ajal ka kunstiline väljendus? Nendele küsimustele saame vastused läbi prakiliste ülesannete. Valmib isetehtud akvarellidega maal ning õues teeme efektses tehnikas spreivärvidega abstraktse töö.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish