Kunstiruum

Ringides osalemiseks palume täita registreerimisvorm, mille leiate SIIT.

Meisterdamisring "Vaata ja imesta" 1.-2. klassile. Meisterdame, taaskasutame, õpime erinevaid tehnikaid, arendame loomingulisust ja tunneme rõõmu omaloomingust. Ring toimub reedel kell 15.15-16.45 ja alustab 10. septembrist. Ringi registreerimine on avatud. Ringi juhendab õp Irmeli Jaanson. Kuutasu on 30 €.

Kunstiringis 3.-5. klassile usume, et lapses elab kunstnik. Nad on fantaasiarikkad ja arenevad isiksused, kellel on usk oma oskustesse ja võimetesse. Kunstiringis arendame loovat ja iseseisvat mõtlemist, väljendusjulgust ja põhiliste kunstioskuste õpetamist. Tegeleme mänguliselt joonistamise, maalimise, värvusõpetuse, kompositsiooni loomise, tehniliste oskuste arendamise ja vormiõpetusega. Taaskasutame ja töötame erinevate materjalide, vormide ning tehnikatega. Otsime uusi teadmisi ja ideid kunstiajaloost ning muuseumitundidest. Rakendame saadud teadmisi oma loomingus ja praktilistes ülesannetes. Tund annab võimaluse katsetada ja avastada, kartmata ebaõnnestumist. Õpetajal on inspireeriv ja toetav roll. Kunstiga tegelemine annab lapsele võimaluse ennast loovalt ja vabalt väljendada, mõelda loominguliselt, arendada kujutlusvõimet ja märgata maailma meie ümber, muutes nad loovateks ja hoolivateks maailmamuutjateks.
Kunstiring toimub neljapäeval kell 15.30-17.00 ja alustab 16. septembril. Ringi registreerimine on avatud. Ringi juhendab õp Carena Lassel. Kuutasu on 40 €.

Arvutijoonistamine
 tutvustab arvutiga joonistamise vahendeid ja joonistusprogramme. Õpilased saavad proovida joonistada joonistusülesandeid. Tutvutakse värviõpetusega kasutades arvutigraafika võimalusi valmistada arvutijoonistusi. Ring toimub üle nädala vaheldumisi algajatele (3.-6. klass, 60 min) ja edasijõudnutele (7.-9. klass ning algõppe läbinule, 90 min). Ring toimub teisipäeviti alates kella 15.00-st. Ringi registreerimine on avatud. Ringi juhendab õp Joonas Sildre. Kuutasu on 25 €. 

Vene kunsti muusika ring sobib 4.-6. klassile. Ring avatakse kui lisandub huvilisi, hetkel on plaanis, et ring toimub reedel kell 15.30-17.00. Ringi juhendab õp Olga Novikova.


Klassikaline joonistamine ja maalimine 5.-9. klassile. Kunstihariduse üks oluline osa on niinimetatud klassikalise joonistamise ja maalimise õppimine. Oskus ainult hariliku pliiatsiga ruumi ning esemeid paberil kujutada, oskus näha ja edasi anda valgust või varju, ruumiperspektiivi. Maalimise puhul oskus värvide valikuga kujutada lähedust ning kaugust, varjude mängu täielikust pimedusest ereda valguseni. Kujutada pindade faktuure ning struktuure. Selline teooria on õpitav ning harjutamine teeb meistriks. Selle kursuse puhul on eesmärgiks objektide realistliku kujutamise õppimine. Värvusõpetus ja kompositsioon.
Ring alustab oktoobrist ning toimub teisipäeval kell 16.00-17.30. Ringi juhendab õp Jane Siimso-Merivoo. Kuutasu on 40 €. 

Raamatuillustratsioon 7.-9. klassile. Ring toimub juhul, kui lisandub huvilisi, hetkel on plaanis avada see neljapäeval 16.00-16.45. Ringi juhendab õp Irmeli Jaanson. Kuutasu on 35 €.

Fotograafia ring sobib 6.-9. klassile. Ring toimub esmaspäeval kell 16.00-17.30, alates 6. septembrist. Ringi juhendab õp Kalev Vapper. Kuutasu on 40 €. 

Kunstikursused toimuvad kokku neli korda, tavapäraselt ühe kuu jooksul. See on ainulaadne võimalus kohtuda oma ala meistritega ning tegeleda ühe teema ja tehnikaga põhjalikult. 2021. aasta sügisel on kavas: 
Akvarellikursus, õp Vira Takinada (alustab oktoobris)
Graafikakursus, õp Lembe Ruben (alustab detsembris)
Käsitöökursus, õp Kairet Mõistus (alustab detsembris)
Floristikakursus, õp Jane Siimso-Merivoo (alustab oktoobris)
Kursusetasu on 40 €.

Lisainfo:
Maria Juurmaa, huvikooli juht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish