KÄSITÖÖRUUM

Käsitööringides osalemiseks palume täita registreerimisvorm, mille leiate Huvikooli avalehelt. Teistele küsimustele ja muredele vastab meelsasti huvikooli koordinaator Airi Aas (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). 

Käsitööringid 

Paberiruum 1. - 2. klassi õpilastele (õp Tiia Mets)

NB! Ootab grupi täitumist!

Üks kord nädalas

Kuutasu 20 eurot

E 14.00- 14.45 

Paberiruumi kirjeldus

Paber on kahemõõtmeline vorm. Inimkonna ajaloos on seda õpitud erineval viisil käsitsema nii, et lihtsast paberilehest saab voltida, painutada, erineval viisil töödelda kõikvõimalikke 3D mahulisi vorme. Tutvume paberi kui materjali erinevate võimalustega. Kasutame ka joonistamist ning maalimist loodud pabervormide kujundamiseks unikaalseks autoritööks. Tutvume mõne ajaloolise paberi töötlemise tehnikaga. Valmistame erinevaid paberist 3D esemeid, millel on ka praktiline väärtus. 

Paberiruumis õpime läbi mängulise tegevuse eakohaselt algteadmisi vormist, mahtudest, saame aimu väga algsetest joonestamise, arhitektuuri, disaini, mahulise ruumi kujundamise, mahtude käsitsemise oskustest.

 hviring parv

Puutöö (õp Maksim Korvatsov)

Üks kord nädalas

Kuutasu 30 eurot

T 15.30-17.00

Puutöö kirjeldus

Huviringis õpime meisterdama peamiselt puidust, kuid kasutame ka teisi materjale. Alustame lihtsate ülesannete täitmisest ja liigume keerulisemate tööde teostamise poole. Saame teada, milliseid tööriistu on meisterdamiseks vaja, kuidas neid ohutult kasutada, kuidas peab mõõtma ja arvutama ning tööjoonist koostama. Tunnis leiutame, sepitseme, kujundame, ühesõnaga - tegeleme loominguga.

 keraamika

Keraamika (õp Hemmelin Malken)

Üks kord nädalas

Kuutasu 40 eurot

K 14.00 - 15.30 1. - 2. klass

    15.00 - 16.30 3. - 6 klass

    16.00 - 17.30 7. - 8. klass 

Keraamikaringi kirjeldus

Keraamikaringis on hea võimalus proovida oma käega savist esemete valmistamist. Ringis saab proovida erinevaid tehnikaid ning valmistada esemeid. Õpilased omandavad teadmisi materjalidest, oskuse käsitseda lihtsamaid tööriistu ja kasutada esmaseid töövõtteid. Arendatakse õpilaste fantaasiat, loovust, planeerimis- ja mõtlemisoskust ning käelist vilumust. Tööülesannete valikul seatakse eesmärk arendada laste vaimseid ja füüsilisi võimeid: motoorikat, tähelepanu, silmamõõtu, ruumitaju, kujutlusvõimet, ilu märkamist jne.

 kokandus3

Kokandusring (õp Anneli Rahuvarm)

Üks kord nädalas

Kuutasu 40 eurot

T 15.30-17-00

Kokandusringi kirjeldus

Kokandusringis on võimalus arendada huvi toiduvalmistamise vastu. Lapsed saavad katsetada erinevaid retsepte ning oma fantaasiat kasutades neid oma maitse järgi täiendada. Valmistame erinevaid küpsetisi, suupisteid, salateid ja palju muud, lähtudes tervislikkusest. Samuti on võimalus ise uusi retsepte välja mõelda ning pärast isevalmistatud maitsvat toitu nautida.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish