KÄSITÖÖRUUM

Paberiruum, kuutasu 20 eurot, 1 kord nädalas

OOTAB GRUPI TÄITUMIST!
E 14.00- 14.45, 1.- 2. klass (õp Tiia Mets)

Paber on kahemõõtmeline vorm. Inimkonna ajaloos on seda õpitud erineval viisil käsitsema nii, et lihtsast paberilehest saab voltida, painutada, erineval viisil töödelda kõikvõimalikke 3D mahulisi vorme. Tutvume paberi kui materjali erinevate võimalustega. Kasutame ka joonistamist ning maalimist loodud pabervormide kujundamiseks unikaalseks autoritööks. Tutvume mõne ajaloolise paberi töötlemise tehnikaga. Valmistame erinevaid paberist 3D esemeid, millel on ka praktiline väärtus. 

Paberiruumis õpime läbi mängulise tegevuse eakohaselt algteadmisi vormist, mahtudest, saame aimu väga algsetest joonestamise, arhitektuuri, disaini, mahulise ruumi kujundamise, mahtude käsitsemise oskustest.

Puutöö, kuutasu 30 eurot, 1 kord nädalas

Alustab 22.sept.
T 15.30-17.00 (õp Maksim Korvatsov)

Huviringis õpime meisterdama peamiselt puidust, kuid kasutame ka teisi materjale. Alustame lihtsate ülesannete täitmisest ja liigume keerulisemate tööde teostamise poole. Saame teada, milliseid tööriistu on meisterdamiseks vaja, kuidas neid ohutult kasutada, kuidas peab mõõtma ja arvutama ning tööjoonist koostama. Tunnis leiutame, sepitseme, kujundame, ühesõnaga - tegeleme loominguga.

Keraamika, kuutasu 40 eurot, 1 kord nädalas
K 14.00-15.30 1., 2. klass

    15.00-16.30 3-6 klass

    16.00-17.30 7., 8. klass (õp Hemmelin Malken)
Keraamikaringis on hea võimalus proovida oma käega savist esemete valmistamist. Ringis saab proovida erinevaid tehnikaid ning valmistada esemeid. Õpilased omandavad teadmisi materjalidest, oskuse käsitseda lihtsamaid tööriistu ja kasutada esmaseid töövõtteid. Arendatakse õpilaste fantaasiat, loovust, planeerimis- ja mõtlemisoskust ning käelist vilumust. Tööülesannete valikul seatakse eesmärk arendada laste vaimseid ja füüsilisi võimeid: motoorikat, tähelepanu, silmamõõtu, ruumitaju, kujutlusvõimet, ilu märkamist jne.

Kokandusring, kuutasu 40 eurot, 1 kord nädalas
T 15.30-17-00 (õp Anneli Rahuvarm)

Kokandusringis on võimalus arendada huvi toiduvalmistamise vastu. Lapsed saavad katsetada erinevaid retsepte ning oma fantaasiat kasutades neid oma maitse järgi täiendada. Valmistame erinevaid küpsetisi, suupisteid, salateid ja palju muud, lähtudes tervislikkusest. Samuti on võimalus ise uusi retsepte välja mõelda ning pärast isevalmistatud maitsvat toitu nautida.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish