ETENDUSKUNSTIDE RUUM

Lapse terviklikuks tantsukoolituseks soovitame osaleda ühes kuni kahes kaasaegse tantsu trenni tunnis nädalas kombineerituna ühe kaasaegse balleti tunniga.

 tants3

Info ja registreerimine

Trennides osalemiseks palume täita registreerimisvorm, mille leiate Huvikooli avalehelt. Teistele küsimustele ja muredele vastab meelsasti huvikooli koordinaator Airi Aas (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). 

Tants

Kuutasud

Kaks trenni nädalas 40 eurot kuu

Kolm trenni nädalas 50 eurot kuu

 

Kaasaegne tants

E kell 14.15 - 15.15 algtase

  1. - 2. klass (õp Christin Taul)

E kell 15.15 - 16.30 kesktase GRUPP TÄIS! 

  3. - 5. klass (õp Christin Taul)

NB! Uute õpilaste liitumine alates jaanuarist.

E kell 16.30 - 18.00 vanem aste 

 6. - 8. klass (õp Christin Taul)

NB! Uute õpilaste liitumine alates jaanuarist.

K kell 15.20 - 16.30 kesktase

 3. - 5. klass (õp Kärt Tõnisson) 

NB! Uute õpilaste liitumine alates jaanuarist.

K kell 16.30 - 18.00 vanem aste

 6. - 8. klass (õp Kärt Tõnisson) 

NB! Uute õpilaste liitumine alates jaanuarist.

 tants

Kaasagse tantsu sisuline kirjeldus

Õppe sisuks on täiustada loomulikku liikumist mitmekesiste tantsuliste liikumiskvaliteetidega. Tantsulist loovust, mõtlemist ja liikumismälu arendatakse koreograafiliste jadade õppimise, loomise ja improviseerimise kaudu. Tantsuliste oskuste arendamiseks harjutatakse erinevaid tantsutehnikaid ja kombineeritud tantsuelemente. Rakendatakse kompositsiooni, lahendatakse loovaid ülesandeid nii isikliku liikumiskeele arendamiseks kui grupi arengu huvides, esitatakse tekkinud omaloomingut ning mõtestatakse nähtut grupis. Samuti arutletakse tantsuetenduste ja -filmide ning muude tantsu puudutavate teemade üle. Tervislikkust silmas pidades tegeletakse järjepidevalt teadliku ja tasakaalustatud lihaskonna treenimisega, loomuliku õige hingamisega. Kõigis tunni osades on võimalik käsitleda muusika ja liikumise seoseid.

 

Kaasaegne ballett

T kell 15.30 - 16.30 algajad 1. - 2. kl  (õp Eike Ülevain)

T kell 16.00 - 17.00 kesktase 3. - 5. kl (õp Eike Ülevain) 

NB! Grupp ootab täitumist.

K kell 18.00 - 19.00 edasijõudnud 6. - 8. klass (õp Kaja Lindal)

 

Kaasagse balleti sisuline kirjeldus

Ballett ja selle õppimine on aja jooksul väga palju muutunud. Kaasaegne ballett seob erinevaid tantsutehnikaid ja arvestab keha individuaalseid omadusi. Balletitreening tugevdab luid ja lihaseid, arendab koordinatsiooni ja musikaalsust. Suurt rõhku pannakse loova tantsija kujunemisele ja koos liikumisele. Balletitunnis keskendutakse klassikalise tantsu tehnika abil keha täpsele joondumisele, rühile, plastilisusele ja teadlikule anatoomiast lähtuvale kehakasutusele.

 

Draamaring

Üks kord nädalas, kuutasu 25 eurot 

Draamaringi viib läbi õpetaja Jan Erik Ehrenberg

E kell 15.30 - 16.45 (1.- 4. klass) ruumis 2T

K kell 15.45 - 17.00/17.15 (5. - 8. klass) ruumis 2T

 etendus2

Draamaringi sisuline kirjeldus
Draamaringis on võimalik lendu lasta oma fantaasia ning leida pikkadest koolipäevadest erinevate harjutuste ja mängude kaudu vaheldust. Draamaringi võlu seisneb ühtlasi selles, et teatrikunsti on võimalik koondada kõik teised kunstid: muusika, maalikunst, tants jne, mis tähendab, et osalised saavad draamaringis ka oma teisi oskusi kasutada. Draamaring arendab loomingulisust, õpetab meile koostöö olulisust ning aitab meil end kaasaelamise läbi ettevalmistada erinevateks olukordadeks, mis elus võivad ette tulla. Erinevate harjutuse tegemine ja ülesannete täitmine aitab ühtlasi teravdada meie meeli ka meid ümbritsevate inimeste ning iseenda suhtuses. Kõige selle keskmesse jääb aga mäng ja mängurõõm. Koos mängides ja harjutusi tehes saavad osalised ka üksteist paremini tundma õppida ning draamaringi positiivne õhkkond annab toe igaühe loomingulisele arenemisele.
Draamaringi viiakse läbi kahes erinevas vanuserühmas: I grupp (5. - 8. klass) ja II grupp (1. - 4. klass). Vanusele vastavalt keskendub esimene grupp rohkem erinevatele näitlejaharjutustele, lavakõnele ja etüüdidele ning teine grupp mängudele ja ülesannetele. Draamaringi on oodatud kõik huvilised ning mingeid erioskusi nõutud ei ole.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish