Etenduskunstide ruum

Ringides osalemiseks palume täita registreerimisvorm, mille leiate SIIT.

Draamaõppe
keskmes on mängud, harjutused ja loovülesanded, mille kaudu õpitakse tundma teatrikunsti olemust ja keelt ning avastatakse iseend, teisi inimesi ja maailma, milles me elame.

Tundides innustatakse ja toetatakse laste ja noorte sõnalist ja kehalist, aga ka auditiivset (heli, muusika) ja visuaalset (lavakujundus) eneseväljendust. Kaaslaste loomingut kogedes ja sellele tagasisidet andes, nagu ka kutselise teatri lavastusi vaadates ja analüüsides, õpitakse lahti mõtestama ja väärtustama teiste loomingut. 
Esteetilise arengu kõrval toetab draamaõpe laste ja noorte isiksuslikku ja sotsiaalset arengut. Erinevate mõtte- ja tundeilmade ning teguviiside katsetamine ja tundmaõppimine kasvatab empaatiavõimet ja kujundab eetilisi tõekspidamisi. Ühisloomingu käigus areneb nii koostöö- kui suhtlusoskus. Kahtlemata arendab draamaõpe ka esinemisoskust ning kasvatab esinemisjulgust ja üldist enesekindlust. 
5.-9. klassi õpilastel on võimalus osaleda draamaringi töös kahel korral nädalas, millest ühel keskendutakse klassikalisele draamaõppele ja teisel valmistatakse ette lavastust noorte endi valitud teemal. Seejuures on draamaõppe tundides osalemine lavastusprotsessis osalemise
eelduseks.
Draamaring toimub:
1.-3. klassile kolmapäeval kell 15.30-16.30
4.-6. klassile kolmapäeval kell 16.45-18.15
7.-9. klassile avatakse huviliste lisandumisel.
Draamaringi juhendab õp Liisbet Leedjärv.

Kaasaegse tantsu sisuks on täiustada loomulikku liikumist mitmekesiste tantsuliste liikumiskvaliteetidega. Tantsulist loovust, mõtlemist ja liikumismälu arendatakse koreograafiliste jadade õppimise, loomise ja improviseerimise kaudu. Tantsuliste oskuste arendamiseks harjutatakse erinevaid tantsutehnikaid ja kombineeritud tantsuelemente. Rakendatakse kompositsiooni, lahendatakse loovaid ülesandeid nii isikliku liikumiskeele arendamiseks kui grupi arengu huvides, esitatakse tekkinud omaloomingut ning mõtestatakse nähtut grupis. Samuti arutletakse tantsuetenduste ja -filmide ning muude tantsu puudutavate teemade üle. Tervislikkust silmas pidades tegeletakse järjepidevalt teadliku ja tasakaalustatud lihaskonna treenimisega, loomuliku õige hingamisega. Kõigis tunni osades on võimalik käsitleda muusika ja liikumise seoseid.
Kaasaegse tantsu trennid toimuvad:
1.-2. klassile esmaspäeval kell 14.30-15.30
3.-5. klassile esmaspäeval ja kolmapäeval kell 16.00-17.30
Trennid toimuvad Audentese Spordiklubis. Kaasaegse tantsu treenerid on õp Pääsu-Liis Kens (esmaspäeval) ja õp Kärt Tõnisson (kolmapäeval).

Lisainfo:
Maria Juurmaa, huvikooli juht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish