HINGEHOID

Hingehoid

Neile, kel soovi nelja silma all vestelda kooli pihiisa ülempreester Toomas Hirvojaga, on selleks võimalus reedeti kl 15-16.30 sekretäri ruumis. Palume eelnevalt registreeruda See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Pereteraapia

Paljusid laste probleeme ennetab või maandab meie koolikultuur, paljusid oskame ise lahendada, majas on ka mitmed psühholoogiharidusega õpetajad. Ent sageli näeme laste kaudu, et abi vajab perekond tervikuna. Usume, et hea muutus vanemates, nende omavahelistes suhetes, vanemlikes oskustes või koduses õhkkonnas, kajastub lapse murede leevendumises. Seeläbi paraneb lapse nii sotsiaalne kui akadeemiline toimetulek koolis. Mõnikord ei ole pereprobleemidega vanematel endal lihtsalt jõudu või teadlikkust hakata kuhugi pöörduma. Nüüd on meie enda majas selline võimalus, et perel oleks lihtsam alustada süsteemse tööga.

Pärast põhjalikke vestlusi leppisime koostöös kokku psühholoog-terapeut Kärt Kasega. Ta hakkab vastu võtma I korruse raamatukogutoakeses (liikumissaali ja eelkooli vahel) reedeti kl 14 lapsi, kes ise soovivad pöörduda ja kl 15-16 ning 16-17 eelregistreerunud vanemaid. Laste vastuvõtt on tasuta, vanematele 40 eurot visiit. Oleme kokku leppinud, et Kärdi töö on konfidentsiaalne, sõltumatu ja iseseisev, infovahetust kooli esindajatega ei toimu, analoogiliselt kooli pihiisa isa Toomas Hirvojaga.

Terapeut Kärt Kase tutvustab end:

Olen psühholoogiahariduse saanud Kanadas ning viimased kümme aastat töötanud pereterapeudina. Olin praktikal Jüri Gümnaasiumis, olen üks EELK Perekeskuse loojatest Tallinnas ning viimased kolm aastat pühendnud erapraksisele. Lisaks koolitan vanemaid programmi „Imelised aastad“ järgi ja olen koolides õpetajatele mentoriks VEPA metoodika rakendamisel. Olen kirjutanud kaks raamatut: „Suhteaudit: käsiraamat paaridele“ ja auhinna võitnud „Kuidas hoida armastust?“

Mul on väga hea meel, et Püha Johannese Kool soovib peresid toetada pereteraapias osalemise võimaluse loomisega kooli juurde. Nii on ehk rohkem lootust, et pered jõuavad teraapiasse enne, kui olukord juba päris keeruline on. Kõige laiemalt tegelen suhete hoidmise ja parandamisega pereliikmete vahel. Suhete kvaliteet mõjutab meie tuju, meie tervist, meie toimetulekut koolis ja tööl. Hea meelega aitan Teil oma suhteid parandada!

Aja broneerimiseks palun minge minu kodulehele www.suhteabi.ee Seal on ka teenuste kirjeldused ja hinnad. Palun valige asukohaks broneerimisvormil PJK, misjärel muutuvad kalendris avalikuks need reedesed ajad, mida reserveerida saab. Kui aja broneerimine õnnestus, saabub teie postkasti (vahest ka spämmi hulka) kinnituskiri, mis minu töö tavapärast toimumiskohta arvestades juhatab Teid Tervisekliinikusse. Seda osa palun ignoreerige, sest meie kohtume Teiega kooli raamatukogus peaukse lähedal.